Najdziwniejsze zwyczaje sylwestrowe.

Sylwester inny niż wszystkie.

To szczególny czas. Zamykamy jeden etap, otwieramy kolejny. Podsumowujemy i czekamy z pustą, jeszcze niezapisaną kartą. Kiedy myślimy o Nowym Roku to zwykle chcemy, by był on przepełnionym szczęśliwymi dniami. Chcemy być zdrowi, mieć pieniądze oraz powodzenie zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jak to zrobić? Pomóc sobie odrobinę. Do tego służą wszelkie tradycje i sposób, w jaki spędzamy tę ostatnią noc roku. Oto najdziwniejsze zwyczaje sylwestrowe.

Zwyczaje z całego świata.

W Polsce utarło się, że pierwszą osobą, która powinna wejść do domu w Nowym Roku, jest mężczyzna. Jeśli w próg naszego domostwa pierwsza wejdzie kobieta, to Nowy Rok będzie dla nas trudny i problemowy. A jakie wierzenia mają mieszkańcy innych krajów?

Australia W tym kraju w Sylwestra będziesz potrzebował patelni i garnków. Kiedy zegary wybijają północ, wszyscy z całych sił uderzają w nie, by zapewnić sobie szczęście i spełnienie życzeń noworocznych. Im głośniejsze dźwięki, tym lepsza gwarancja na ich realizację.
Hiszpania. Obowiązkowo w noc sylwestrową jemy winogrona. Na każde uderzenie zegara, wybijane o północy jemy 1 owoc. Hiszpanie przed północą szykują sobie 12 sztuk gron. Zjedzone zapewniają o szczęściu i pomyślności.
Filipiny. Jeśli chcesz być bogaty, to podczas nocy sylwestrowej musisz mieć na sobie koniecznie coś w groszki. Symbolem bogactwa bowiem w tym kraju są okrągłe kształty, które przypominają monety. Nawet stoły w noc sylwestrową zapełniają się przysmakami i owocami o kulistych kształtach.
Meksyk. Obywatele tego kraju, ostatnią noc roku spędzają na rozmowach z duchami. Legendy głoszą, że właśnie w tym czasie duchy najchętniej porozumiewają się z ludźmi i wtedy wysłuchują ich próśb. Tradycje rozmów opierają się na licznych seansach z duchami i kontaktach z zaświatami. Duchy spełniają bowiem prośby ludzkie tylko w tę jedną noc w roku.
Brazylia. Tu z kolei duchy się opędza. W Sylwestra wszyscy ubierają się na biało. Kolor ten odstrasza złe moce. Jest też jeszcze jeden sposób, by zapewnić sobie szczęście na każdy dzień nadchodzącego roku. Trzeba przeskoczyć 7 morskich fal. Ponadto dodatkowo wrzuca się do morza bukiet z kwiatów. W ten sposób prosi się boginię o zabranie podarunku. Jeśli bukiet zabierze morze i odpłynie, oznacza to, że bogini przyjęła prezent, a w zamian obdarza nas szczęściem i powodzeniem.

Jeśli coś się nam nie uda, pamiętajmy, że za rok znów mamy szansę spróbować jeszcze raz. Szczęście, choć w dużej mierze zależy od nas, czasem potrzebuje naszej pomocy.