Szczecin- niezapomniane wakacje i moc atrakcji.

Jednym z najchętniej odwiedzanych miast Polski jest Szczecin. Duży ruch turystyczny panuje zazwyczaj w okresie letnim. Do Szczecina warto wybrać się całą rodziną, bowiem każdy znajdzie tam moc różnorodnych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Szczecin atrakcje na wakacje

  1. Wycieczkę możemy rozpocząć od udania się na jeden z wielu punktów widokowych. Do wyboru mamy Taras Widokowy Bazyliki Archikatedralnej świętego Jakuba Apostoła, wieżę Muzeum Narodowego, wieżę Urzędu Wojewódzkiego oraz Cafe 22 lub Skórczą Górę.
  2. eśli lubimy wysokości, to możemy podziwiać panoramę Szczecina z największego diabelskiego młyna w Polsce. Kabiny są dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  3. Szczecin słynie z bogactw rzek i Jeziora Szmaragdowego, dlatego nie sposób będąc tam, nie skorzystać z wielu wodnych atrakcji. Jedną z nich jest wypożyczalnia motorówek. Motorówką popłyniemy po jeziorze Dąbie lub wzdłuż rzeki Święta. Motorówki mają niewielką moc silnika, dlatego nie trzeba posiadać żadnych patentów, wystarczy mieć ukończone 18 lat.
    Tramwaj wodny, który zabiera 12 osób na raz, daje nam możliwość podziwiania miasta od strony Odry.
  4. Ogród Różany lub Miejska strefa letnia. Jeśli mamy na myśli Szczecin atrakcje na wakacje, to powinniśmy skorzystać z licznych koncertów pod chmurką, imprez plenerowych oraz potańcówek. W Ogrodzie Różanym, dzieci bezpłatnie będą uczestniczyły w warsztatach i zajęciach. Po udanym po południu można udać się całą rodziną na pyszny obiad w Miejskiej Strefie Letniej, gdzie na gości i turystów czekają też hamaki, piłki plażowe, huśtawki i zestawy do zabawy w piasku. Plażowy krajobraz strefy powstaje dzięki żywym palmom wykopanym w prawdziwy piasek z nad morza.

 

Inne atrakcje Szczecina

Szczecin atrakcje na wakacje– to także przejażdżka zabytkowym tramwajem, korzystanie z uroków plaż miejskich, kin pod chmurką, gdzie seans obejrzymy umiejscowieni na wygodnym leżaku.
Będąc w mieście, warto zajrzeć też do Muzeum Narodowego oraz Muzeum Techniki i Komunikacji. Zaś na pasjonatów historii czekają podziemne trasy turystyczne; przy Dworcu Głównym oraz koło jeziora Szmaragdowego.
Każdy, kto choć raz odwiedzi Szczecin, z pewnością szybko zatęskni za swoistym klimatem miasta i będzie chciał tam wracać, co roku, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.