Przegląd Muzyczny

W Resusrsie obywatelskiej odbywał się przegląd muzyczny. Wszystkie młode zespoły zjawiły się na tej imprezie. Młodzież szkolna do złudzenia przypominała swoich rodziców z czasów młodości. Glany, czarne T-shirty, bransoletki, mocny makijaż. Rockowa muzyka wydobywała się z głośników na scenie, kiedy wszyscy zaczęli się schodzić. Znajomi się witali i ustawiali blisko sceny, żeby zająć najlepsze miejsca.

Koncert w stylu retro

Na scenę wyszedł pierwszy zespół. Zespół muzyczny Rybnik był oryginalny, młody wokalista z burzą loków na głowie w dżinsowej kamizelce. Wyglądał jak wyrwany z obrazka. Basista miał długie, pofalowane włosy z opaską na głowie i niskie spodnie. Reszta zespołu wyglądała normalnie. Pierwszą piosenkę, jaką zagrali była „Whyski moja żono” Dżem. Kultowy kawałek a wokalista miał naprawdę podobny głos do Ryśka. Zespół System Rybnik lubił takie klimaty, stare piosenki rockowe o świecie, który już dawno przeminął. Następnie śpiewali „Moje Bieszczady” i „W piwnicy u dziadka” Happysad. Wszyscy śpiewali razem z zespołem i skakali. Klimat dawnych czasów można było wyczuć wszędzie. Nie było osoby, która by nie znała tych kultowych piosenek.

Idzie nowe

Zespół muzyczny Rybnik miał w zanadrzu niespodziankę dla publiczności. Przygotowali własną piosenkę nagraną w studio. To miała być premiera całego krążka, nad którym pracowali od roku. To było coś innego, znaleźli swój własny styl. Nie kopiowali tu żadnych artystów, byli sobą i to było najważniejsze. Wszyscy byli w szoku, że zespół ma swoją płytę, trzymali to w tajemnicy przez rok. Premiera się udała, bo wszyscy byli zachwyceni nową odsłoną zespołu. Chcieli się pokazać z innej strony, udowodnić, że potrafią stworzyć coś sami, a nie tylko śpiewać cudze utwory.

Z miłości do muzyki

Po zespole muzycznym Rybnik wchodziły różne zespoły z różnymi utworami. Wszyscy świetnie się bawili, skakali i śpiewali. Każdy znalazł coś dla siebie. Każdy zespół miał własny styl, śpiewał coś innego. To było niesamowite przeżycie dla młodych ludzi zafascynowanych starą muzyką i zespołami. Wszyscy długo będą wspominać to wydarzenie i czekać na następny przegląd, który odbędzie się już za kilka miesięcy.