Jak samodzielnie wybrać słuchawki?

Jeśli ktoś chociaż raz stanął przed wyborem słuchawek, doskonale wie, że wybór nie jest mały. Przeróżne marki, rodzaje, modele. Z różnymi konstrukcjami i z przeróżnych materiałów. Zatem nasuwa się pytanie. Na jakie słuchawki się zdecydować? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dobrze jest jednak przed przystąpieniem do poszukiwań słuchawek zastanowić się, czego tak naprawdę od nich potrzebujemy.

Konstrukcja słuchawek

Pierwsze i podstawowe pytanie. Jakie są najważniejsze cechy konstrukcyjne słuchawek dla djów? Po pierwsze bardzo ważne, aby słuchawki dla DJ miały konstrukcję zamkniętą. Da nam to swobodę odcięcia się od roztańczonego tłumu w klubie i nie tylko. Mamy w tedy chociaż namiastkę spokoju, by zmiksować muzykę i wsłuchać się w jej brzmienie. Prócz tego jeśli słuchawki mają małe poduszki, możemy się spodziewać, że dosyć szybko zaczniemy odczuwać dyskomfort użytkowania. Będą one uciskać w nieodpowiedni sposób uszy, jak i głowę. Nie będzie się dało takich słuchawek używać zbyt długo.

W jakim przedziale cenowym szukać?

Na to pytanie też mogą pojawić się różne odpowiedzi. Jeśli dopiero co zaczynamy naszą przygodę z tym zawodem i poszukujemy pierwszych słuchawek, dobrze jest poszukać uważnie. Sprawdzić wszystkie dostępne opcje i zobaczyć co nam odpowiada najbardziej. Można łatwo się domyślić, że im tańsze słuchawki będą, tym gorsza będzie jakość ich wykonania. To jest dosyć oczywiste. Dlatego właśnie, lepiej nie startować z progu niższego niż 200 zł. To optymalna cena, a pozwoli znaleźć coś co wystarczy na początek. Ale tylko i wyłącznie na początek.

Nie ma co się oszukiwać, dobre słuchawki dostaniemy od ceny 600 zł w górę. Wtedy możemy mieć pewność, ze konstrukcja słuchawek, ich wykonanie oraz materiały będą najlepsze jakie tylko możemy znaleźć. Jest to jednak cena, na którą nie stać każdego. Dlatego, jeśli chcemy zacząć możemy poszukać czegoś tańszego. Co również pozwoli nam zacząć miksować muzykę. I to niemal od razu.

Konstrukcja słuchawek dla DJ nie różni się niemal niczym od konstrukcji porządnych słuchawek do użytku prywatnego. Dlatego warto jest się sugerować również tym, z jakiego sprzętu korzystamy w domu.