Czuj się dobrze w swoim ciele!

Wstydliwy wielu osobom temat, a tak ważny dla dobrego samopoczucia, w dalszym ciągu wzbudza kontrowersje. Depilacja intymna – ponieważ o niej mowa- nie powinna już dłużej być tematem tabu (zobacz www.muzeumerotyki.com.pl )! Każdy z nas ma w końcu takie same ciało. Co zatem należy wiedzieć o depilacji intymnej, zanim się zdecydujesz na jakikolwiek krok?

Zwolennicy kontra przeciwnicy

Depilując miejsca intymne kierujemy się najczęściej ogólnym wrażeniem estetycznym. Zwolennicy tej formy dbania o ciało podkreślają, że włoski łonowe mogą stać się siedliskami bakterii, szczególnie podczas menstruacji. Przeciwnicy zaś powiedzą, że to właśnie ich brak oznacza łatwy dostęp dla bakterii, a ponadto zwiększa się ryzyko uszkodzeń mechanicznych, np. poprzez nieodpowiednio dobraną bieliznę. Według ginekologów depilacja intymna nie jest ani konieczna, ani nie jest niezbędna. Depilacja, czy jej brak, nie wpływa na samo badanie ginekologiczne, a sięganie po nią powinno być kwestią naszego wyboru. W sprawach intymnych najważniejszy jest nasz własny komfort, więc tylko od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na depilację i jak będzie ona wyglądała. Przed podjęciem decyzji, możesz porozmawiać o tym ze swoim partnerem, może to co dla Ciebie jest wstydliwe, jemu okaże się seksowne.

Jeśli depilować to, czy… całość?

Kobiety wybierają różne formy depilacji, znowu zależnie od tego, która z nich pozwoli im się czuć komfortowo. Niektóre usuwają całe owłosienie z okolic intymnych, inne wyrównują do linii bielizny (to rozwiązanie może być kompromisowym dla zwolenników i przeciwników tej praktyki). W salonach kosmetycznych ponadto znajdziemy oferty bikini brazylijskiego, czy francuskiego, polegającego na usunięciu części włosków z konkretnych miejsc.

Wybierz metodę depilacji najlepszą dla siebie!

W momencie, gdy zdecydujesz się na zabieg depilacji okolic intymnych, musisz dostosować do swojego ciała odpowiednią metodę. Do wyboru są: golarki (te zwykłe jak i mechaniczne), kremy, depilatory, depilacja woskiem oraz depilacja laserowa. Każde z nich mają oczywiście swoje wady i zalety, dlatego jeśli chcemy dobrać metodę odpowiednią dla naszej skóry, możemy poprosić o poradę kosmetyczkę.

Depilacja intymna jest zagadnieniem, z którym musi zmierzyć się każda kobieta. Coraz bardziej jednak ten rodzaj depilacji zyskuje na popularności także u mężczyzn. Pamiętajmy, że to czy i jak się depilujemy, czynimy przede wszystkim dla własnego komfortu.