Puste miejsce

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, radości, bliskości. Życie jednak czasem niesie ze sobą różne nieoczekiwane wydarzenia. Czasem bywa, że bezpowrotnie tracimy kogoś bardzo bliskiego, niekiedy w wyniku własnego postępowania, czasem nie mając na to wpływu. W Święta pozostaje puste miejsce przy stole, bardzo ciężka i trudna sytuacja. Często wywołująca u nas łzy i smutek, zdajemy sobie sprawę, że bardzo brakuje nam czyjegoś głosu, uśmiechu, gestów. Warto zastanowić się i pomyśleć, czy wszystko co robimy jest poprawne, czy któregoś dnia nie obudzimy się z ogromnym bagażem utraconego czasu.

 

Kolęda dla nieobecnych chwytająca za serce, bardzo prawdziwa, jest jedną z najmłodszych piosenek świątecznych, a zyskała bardzo dużą popularność. Piosenka o tych i dla tych, których co roku nam brakuje. A czasem myślimy, że oddalibyśmy wszystko żeby, chociaż chwilę poczuć czyjś dotyk, zobaczyć uśmiech. Pamiętajmy, że następnego dnia możemy już nie zobaczyć naszej matki, ojca, żony, męża i możemy nie zdążyć powiedzieć ile dla nas znaczą.
Kolęda dla nieobecnych tekst autorstwa Szymona Much i wspaniała muzyka Zbigniewa Preisnera wykonywana jest przez młodych i starszych wokalistów.