Gry liczbowe, a statystyka

Gry liczbowe mają to do siebie, że prawdopodobieństwo wygrania w nie jest dość niska. Chwytamy się więc różnych sposobów, by odnaleźć te szczęśliwe liczby, które pozwoliłyby nam na wygraną. Ważne daty, szczęśliwe liczby dla danego znaku zodiaku, imienia, dnia, horoskopy, tarot, czy łut szczęścia w chybił-trafił.
Próbujemy wszystko, nawet statystyk.

Ciepłe i zimne liczby

W Internecie możemy łatwo sprawdzić statystyki losowań. Wlicza się w to największe wygrane, gdzie padają i liczby jakie zostały wylosowane. Na podstawie tych danych możemy zobaczyć jakie są najczęściej padające liczby w Multi Multi, czy innych grach liczbowych.
Często pewne liczby w związku z tym są wyszczególnione. To tak zwane ciepłe i zimne liczby.
Ciepłe liczby to takie, które miały najdłuższą passę padania w ostatnich 50 losowań. Biorąc za przykład Multi Multi jest to około 25 dni. Losowania Multi Multi odbywają się bowiem dwa razy dziennie. 2 razy dziennie, razy 25 dni, daje 50 losowań.
Przykładowo według danych z 24 września 2020 ciepłe liczby to 53, 14, 46, 70, 76. Przy czym 53 wypadało w 29% rozegranych losowań, czyli pojawiło się w 14 grach. W miesiącu tym była to średnia, bo zdarzały się liczby, które łącznie wypadały znacznie częściej.
Ciepłe liczby to więc nie liczby, z najwyższą częstotliwością pojawień w grach, a te, które pojawiały się z rzędu.
Zimne liczby zaś to te, które w ostatnich losowaniach – znów 50 – miały najdłuższy ciąg nie padania, na przykład przez tydzień się nie pojawiły wcale. Według danych z 24 września 2020 roku były to liczby 9, 78, 61, 35 i 75. Co prawda pojawiały się one w losowaniach.
Według statystyki nawet często, bo ogółem były w 10 losowaniach na 50, co daje im 20%, ale nie pojawiały się pod rząd.

Jak więc korzystać z takich danych?

Najlepiej porównać ciepłe i zimne liczby z częstotliwością wypadania danych liczb. Trzeba jednak spojrzeć na ramy czasowe. Ustalenie ich na 50 losowań wstecz daje nam obraz aktualnie najczęściej padających liczb. Możemy jednak znaleźć statystyki, które liczby padały najczęściej w ciągu roku lub nawet od początku istnienia danej gry.