Wakacje w słonecznej Italii

Włochy pozostają jednym z najliczniej odwiedzanych przez turystów państw świata. Rokrocznie na wakacje udają się tam miliony ludzi. Również Polacy bardzo często wybierają na cel swojego wyjazdu właśnie Italię. Trudno się temu dziwić ponieważ jest to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, świetnych warunkach turystycznych, mogący poszczycić się wieloma zabytkami, licznymi plażami czy lagunami. Włochy są piękne zarówno latem jak i zimą – w ferie można odwiedzić północne regiony i Alpy.

Lido di Venezia – podstawowe informacje

Jedną z chętniej odwiedzanych przez turystów włoskich lokalizacji jest Lido di Venezia (zwana potocznie “Lido”) – to włoska mierzeja znajdująca się pomiędzy Laguną Wenecką a Adriatykiem. Zamieszkiwana na stałe przez ok. 20 tysięcy mieszkańców, wąska na 12 km cieszy się szczególnym uznaniem gości. Jedną z największych zalet Lido stanowią szerokie, piaszczyste plaże. Na Lido dotrzemy promem, można też skorzystać z tramwaju wodnego. Administracyjnie Lido jest dzielnicą Wenecji.

Lido di Venezia – atrakcje

Wśród największych atrakcji jakie oferuje nam włoska mierzeja Lido (oprócz wspomnianych już plaż i pięknych widoków) należy wymienić również liczne ekskluzywne hotele, z których najbardziej znaczącym jest Hotel Excelsior Venice. Jest to ulubione miejsce odpoczynku gwiazd i celebrytów, sam hotel znajduje się blisko morza i słynie z wysokiego poziomu obsługi. Główną ulicą Lido jest Granviale Santa Maria Elisabetta przy której mieszczą się piękne wille, hotele, restauracje i bary. Do najsłynniejszych atrakcji Lido należy również Międzynarodowy Festiwal Filmowy odbywający się pod koniec wakacji. Główną nagrodą festiwalu jest Złoty Lew przyznawany dla najlepszego obrazu a pokazy filmowe odbywają się w Palazzo del Cinema.

Lido di Venezia to wspaniały pomysł na wakacyjny wyjazd. Warto odwiedzić to miejsce i skorzystać ze wszystkich rozrywek, które ma do zaoferowania ta piękna włoska mierzeja a pobyt tam na pewno będzie należał do udanych.