Cztery ponadczasowe fasony sukien ślubnych

Wybór sukni ślubnej to niezwykłe i niezapomniane wydarzenie dla każdej przyszłej panny młodej. Odpowiednia kreacja powinna być jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i wyjątkowa. Odpowiednia suknia ślubna uwydatnia zalety a skrywa mankamenty. Należy określić, jaki typ figury ma panna młoda i wybrać odpowiadający jej fason. Bardzo ważny jest też odpowiedni dobór koloru do karnacji. Reszta jest już tylko kwestią gustu.

Fasony sukien ślubnych od lat pozostają niezmienne. Do najpopularniejszych należą:

Suknia w kształcie litery A
Suknia w tym fasonie ma dopasowaną górę, dół stopniowo rozszerza się i ma kształt trapezu. Suknia tego typu maskuje wystający brzuszek, ponieważ nie ma wyraźnego odcięcia w talii. Bardzo dobrze maskuje także duże biodra, dlatego jest idealna dla kobiet o figurze typu gruszka. Jest uniwersalnym modelem, który pasuje do większości typów sylwetek.

Suknia typu princessa
To fason, w którym górna część często składa się z gorsetu idealnie modelującego sylwetkę, dół zaś rozszerza się od pasa do ziemi, składając się z wielu warstw materiału. Model ten może ukryć niedoskonałości, podkreślić talię i wyeksponować biust. Z reguły ten typ sukni jest bogato zdobiony i uszyty na tak zwanym kole.

Suknia syrena
Inaczej nazywana rybką, jest to suknia bardzo dopasowana, rozszerza się dopiero od wysokości kolan w dół, tworząc efektywny tren. Suknia ta podkreśla atuty i jest stworzona dla kobiet o nienagannej figurze, proporcjonalnych kształtach. Idealnie pasuje zarówno kobietom wysokim jak i niskim.

Klasyczna suknia ślubna
Jest to suknia posiadająca dobrze dopasowaną górę, dół zaś lekko i subtelnie się rozszerza. Fason ten często posiada rozcięcie od kolana w dół, dzięki czemu suknia nie krępuje ruchów i można w niej swobodnie się poruszać. Idealnie nadaje się dla kobiet lubiących klasykę oraz kobiet niskiego wzrostu.