Podwodny świat

Przepiękna sceneria w Twoim akwarium? Nowy osobnik? Magiczne otoczenie, które zachwyci każdego, nawet najmniejszą rybkę. Koralowce twarde. Kim są? W kilku słowach bardzo absorbujące zwierzęta morskie, które za poświęcony im czas odwdzięczą nam się pięknym wyglądem. Korale twarde to duże wyzwanie, nie jest polecane początkującym akwarystom. Przygodę z koralowcami należy zacząć od hodowli okazów miękkich. Wraz ze wzrostem doświadczenia można podjąć próbę zaadaptowania koralowca twardego.

 

Przepiękne okazy zbudowane są z wapiennego szkieletu, by bezpiecznie je hodować zalecane są szczególne warunki, jak wysokiej jakości woda, poprawne oświetlenie i wiele innych.
Wyróżnić możemy bardzo dużo gatunków, część jest dość łatwa w utrzymaniu, jednakże wiele gatunków, którymi niepoprawnie się zajmiemy po prostu obumiera. Poniesione straty, dość drogich okazów, należy podejść ze szczególną uwagą. Zwierzęta, które zostają uszkodzone się nie regenerują. Wodny świat jest bardzo zagadkowy, możemy napotkać na wiele trudności, często takich, z którymi samodzielnie możemy sobie nie poradzić. Pomocne przydają się różne poradniki.